Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie

Data publikacji 13.06.2023

Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął drugie miejsce w kategorii M-50 podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Zawody odbyły się nad Zalewem Mietkowskim (województwo dolnośląskie), a na starcie stanęło 193 zawodników z całej Polski.

W sobotę (10.06.2023) nad Zalewem Mietkowskim, dokładnie z plaży w Bożygniewie wystartowali zawodnicy Triathlonu oraz Sztafety Firmowej. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 1/4 oraz 1/8 Iron Man lub na dystansie 1/4 Iron Man w sztafecie.

Podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie doskonale zaprezentował się aspirant sztabowy Paweł Jaroszyński – na co dzień pełniący służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, który zajął drugie miejsce w kategorii mężczyzn M-50 na dystansie 1/8 Iron Man.

Policjant musiał najpierw przepłynąć 475 metrów, następnie przejechać rowerem 22,5 kilometra oraz przebiec 5,25 kilometra. Po zaciętej rywalizacji, której towarzyszyła wysoka temperatura, zawody ukończyło 189 sportowców.

Dla aspiranta sztabowego Pawła Jaroszyńskiego nie był to pierwszy tego typu sukces. Od wielu lat pasjonuje się sportem, od 9 lat startuje w triathlonach i wyścigach kolarskich. Jest jednocześnie doświadczonym funkcjonariuszem, służbę w Policji pełni od ponad 28 lat.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.