Policjantka z Myślenic została Mistrzynią Świata - INWA NORDiC WALKING 2024 Lahti

Data publikacji 30.09.2024

Asp. sztab. Gabriela Knapczyk-Kania na co dzień jest funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się swojej pasji, jaką jest sport. Policjantka została Mistrzynią Świata na dystansie 5 km i 10 km w swojej kategorii wiekowej.

W dniu 13 września 2024 roku asp. sztab. Gabriela Knapczyk-Kania brała udział w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking pod nazwą „Inwa Nordic Walking World Championships - Lahti" (Finland). Policjantka została Mistrzynią Świata na dystansie 5 km i 10 km w swojej kategorii wiekowej zdobywając dwa złote medale. Po zdobyciu medali policjantka opublikowała w mediach społecznościowych wpis cyt. „łatwo nie było, bo trasa wymagająca jak przystało na to niezwykłe miejsce, więc tym bardziej jestem Mega Szczęśliwa”.

Gabriela Knapczyk-Kania, która jest policjantką od niemal 19 lat,  jest inspiracją nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek w policji, ale także dla innych, którzy dążą do osiągnięcia sukcesów zarówno w służbie, jak i w swoich osobistych pasjach. Jej historia pokazuje, że z determinacją i wysiłkiem można osiągnąć najwyższe cele, niezależnie od wyzwań stawianych przez życie zawodowe. Gratulujemy jej i całej kadrze Polski zdobytych medali, pucharów i życzymy dalszych sukcesów zarówno na drodze sportowej, jak i służbowej.