Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Policjantki z Wałcza będąc na adaptacji zawodowej odnalazły zaginioną nastolatkę

Data publikacji 26.03.2025

Policjantki z wałeckiej jednostki przygotowując się do wykonywania zadań i czynności służbowych w ramach adaptacji zawodowej w świnoujskiej komendzie, odnalazły zaginioną nastolatkę będącą w kryzysie emocjonalnym. Dziewczyna cała i zdrowa trafiła pod opiekę lekarzy.

Adaptacja zawodowa policjanta realizowana jest w okresie służby przygotowawczej i jest przygotowaniem do wykonywania zadań i czynności służbowych oraz kształtowaniem jego postaw zgodnie z Zasadami Etyki Zawodowej Policjanta. Posterunkowa Anna Sułkowska i posterunkowa Dominika Chowańska wykazały się podczas ostatniej służby profesjonalizmem i empatią poszukując zaginionej 15-latki.

Policjantki kilka tygodni temu ukończyły kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Jak wynikało ze zgłoszenia o zaginięciu, dziewczyna opuściła mury szkoły w trakcie trwania nauki i istniało zagrożenie dla jej życia i zdrowia. 15-latka była w kryzysie emocjonalnym. Policjantki patrolując teren za zaginioną zauważyły siedzącą w parku nastolatkę, która na widok policjantek zaczęła uciekać. Dziewczyna posiadała widoczną, krwawiącą ranę na przedramieniu. Funkcjonariuszki ruszyły za dziewczyną cały czas nawiązując z nią rozmowę. Kiedy nastolatka zatrzymała się, jedna z policjantek chwyciła ją za rękę. 

Dziewczyna szarpała się, była agresywna, a  w dłoni trzymała ostre narzędzie. Na miejsce przybył także drugi patrol policjantów jak i załoga pogotowia. Nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy. Interwencja podjęta przez funkcjonariuszki to doskonały przykład ich zaangażowania i poczucie odpowiedzialności społecznej.

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalistów z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. 

Policjanci przypominają, że osoby potrzebujące wsparcia, opieki i ochrony na terenie całego kraju mogą dzwonić na numer alarmowy 112, Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 lub Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212. 

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony