Aktualności

Szybka reakcja oficera dyżurnego. Policjant z Myślenic pomógł nastolatkowi w kryzysie

Data publikacji 15.05.2025

Dzięki empatii, doświadczeniu i natychmiastowej reakcji asp. szt. Jacka Zięby, oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, udało się pomóc nastolatkowi, który znalazł się w poważnym kryzysie emocjonalnym.

12 maja br. dyżurny myślenickiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie dotyczące młodego mieszkańca powiatu myślenickiego. Chłopak, będący w trudnym stanie emocjonalnym, opuścił szkołę i udał się do pobliskiego lasu.

Asp. szt. Jacek Zięba natychmiast rozpoczął działania. Skontaktował się z rodzicami nastolatka, a następnie sam nawiązał z nim rozmowę telefoniczną. W trakcie trwającej kilkanaście minut rozmowy wykazał się dużym spokojem, empatią i zrozumieniem. Dzięki jego opanowaniu i zaangażowaniu chłopak zdecydował się wrócić do domu.

Na miejscu czekali już funkcjonariusze z patrolu policyjnego, którzy zaopiekowali się nastolatkiem i pozostali z nim do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Dzięki szybkiej i skoordynowanej interwencji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

To nie była pierwsza taka sytuacja z udziałem asp. szt. Jacka Zięby. W przeszłości dyżurny wielokrotnie wykazywał się wyjątkowym profesjonalizmem i empatycznym podejściem wobec osób w trudnych sytuacjach życiowych. Jego doświadczenie i opanowanie wielokrotnie przyczyniły się do bezpiecznego rozwiązania kryzysowych zdarzeń.

Dziś za wzorową postawę służbową asp. szt. Jacekowi Ziębie osobiście podziękowali Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Rymar i Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Jacek Madejski.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Wystarczy jeden telefon, by zmienić wszystko. Nie bój się prosić o pomoc!

Wykaz telefonów do instytucji pomocowych. Opis zdjęcia znajduje sie pod zdjęciem.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony