Działania CBZC i głubczyckich policjantów uratowały młodą kobietę będącą w kryzysie emocjonalnym
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z CBZC oraz policjantów z Głubczyc pomoc osobie chcącej targnąć się na swoje życie dotarła na czas. Mieszkanka Głubczyc w kryzysie emocjonalnym zamieściła w internecie niepokojący wpis. Dzięki szybkim ustaleniom CBZC i podjętej interwencji głubczyckich policjantów młoda kobieta w porę trafiła w ręce specjalistów. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, nie jesteśmy sami i możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości po raz kolejny udowodnili, że ich działania nie ograniczają się wyłącznie do walki z cyberprzestępczością w sieci, ale również obejmują szybkie reagowanie na sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu obywateli. W miniony piątek (16 maja) w godzinach porannych policjanci CBZC otrzymali informację od jednego z portali internetowych, na którym zamieszczony został niepokojący wpis, osoby będącej najprawdopodobniej w głębokim kryzysie emocjonalnym. W opublikowanej wiadomości kobieta wyraziła zamiar odebrania sobie życia.
Natychmiastowa analiza danych CBZC pozwoliła na ustalenie w krótkim czasie właściciela urządzenia, z którego opublikowano dramatyczną wiadomość, oraz miejsce zamieszkania. Informacja ta została przekazana w piątek, chwilę po godzinie 10.00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, który natychmiast skierował policjantów pod wskazany adres.
Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że młoda kobieta znajduje się w stanie silnego kryzysu psychicznego i wymaga natychmiastowej pomocy specjalistycznej. Na miejsce mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło kobietę do szpitala, gdzie otrzymała specjalistyczną opiekę.
Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał, pamiętajmy jednak, że każdy z nas może mieć słabsze chwile i kryzys emocjonalny może dotknąć każdego z nas. Impulsywne i nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do najgorszych scenariuszy.
Przypominamy! W sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które nam jej udzielą. Z naszymi problemami nie jesteśmy sami. Wokół nas są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.
Cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna i mailowa, pomoc można uzyskać również za pomocą czatu, udzielana jest 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów. Wsparcia udzielają psychiatrzy, psycholodzy, pracownicy socjalni, a nawet prawnicy.
Infolinia uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.
Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia.
(KWP w Opolu / kp)
Pliki do pobrania
-
Deskrypcja infografiki
11.79 KB