Wywiadowcy uratowali 31-latka w kryzysie emocjonalnym
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie uratowali 31-latka, który znalazł się w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna zamierzał skoczyć z wiaduktu. Na szczęście ratunek przyszedł o czasie. Pierwszej pomocy udzielili mu wywiadowcy, po czym trafił pod opiekę medyków.
W sobotę, 31.05.2025 r., późnym wieczorem, na numer 112 zadzwonił zdenerwowany świadek. Ze zgłoszenia wynikało, że widzi jak na barierce wiaduktu przy Alei Smorawińskiego w Lublinie stoi mężczyzna, który jest bardzo zdenerwowany. Twierdził, że zamierza skoczyć. Na miejscu członkowie rodziny próbowali z nim rozmawiać.
Do działań od razu wysłano najbliższy patrol wywiadowców. Funkcjonariusze błyskawicznie po przyjeździe rozpoczęli rozmowę z 31-latkiem. Mężczyzna był roztrzęsiony i bardzo zdenerwowany. Gdy policjantom udało się zbliżyć dostatecznie blisko, jeden z nich złapał mieszkańca Lublina za ramię i przeciągnął na chodnik. Funkcjonariusze wspólnie z drugim patrolem z komisariatu 4., który także pojawił się na miejscu, zadbali o bezpieczeństwo mężczyzny. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. 31-latek trafiła pod opiekę medyków.
Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:
(KWP w Lublinie / mw)
Film Wywiadowcy uratowali 31-latka w kryzysie emocjonalnym
Pobierz plik Wywiadowcy uratowali 31-latka w kryzysie emocjonalnym (format mp4 - rozmiar 17.02 MB)
Pliki do pobrania
-
Opis ramki pomocowej
12.65 KB