Aktualności

Po ciężkiej walce z chorobą na wieczną służbę odszedł podkomisarz Dariusz Stypuła

Data publikacji 27.06.2025

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj po ciężkiej walce z chorobą, w wieku 48 lat, zmarł nasz kolega i przyjaciel - podkomisarz Dariusz Stypuła Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich i przyjaciół. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń, w imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych polskiej Policji, składa najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Najbliższym zmarłego funkcjonariusza.

W latach 2017- 2025 Dariusz Stypuła zasilił szeregi mikołowskiej komendy, gdzie służył w wydziale prewencji, następnie pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Orzeszu. Wcześniej jego zawodowe życie od początku służby związane było z żorską jednostką.

W swojej 26-letniej policyjnej karierze dał się poznać jako empatyczna i profesjonalna osoba pełna optymizmu i pozytywnego nastawienia do życia. Od dwóch miesięcy podkomisarz Dariusz Stypuła toczył trudną walkę z chorobą.

Wsparcie przyszło z każdej strony, zarówno od kolegów z pracy, mieszkańców powiatu oraz innych osób chcących pomóc mu w walce, wierząc, że wspólnymi siłami uda się pomóc Darkowi wrócić do zdrowia. Pomimo intensywnego leczenia i wysiłku wielu zaangażowanych osób, nie udał się uratować życia Darka.

Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń, w imieniu kierownictwa, kierownictwa mikołowskiej Policji, policjantów i pracowników cywilnych polskiej Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego.

Cześć Jego pamięci!

Powrót na górę strony