Kolejne osoby zatrzymane w sprawie korupcji w piłce nożnej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby zatrzymane w sprawie korupcji w piłce nożnej

Policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o korupcję w sporcie. Zatrzymani to byli piłkarze jednego z klubów sportowych na terenie województwa łódzkiego.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch byłych piłkarzy jednego z klubów sportowych z terenu województwa łódzkiego. Do zatrzymania doszło w miejscach zamieszkania mężczyzn. Podejrzani to 36 - i 39 - letni łodzianin. Policjanci w jednej z miejscowości województwa mazowieckiego zatrzymali także 37 - letniego mężczyznę, byłego piłkarza tego samego klubu.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o przestępstwo korupcyjne związane z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Podejrzani zostali dowiezieni do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, celem wykonania czynności.

Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy podczas kontrolowanego przez policjantów wręczenia korzyści majątkowej – 100 tysięcy złotych, zatrzymany został sędzia piłkarski oraz obserwator PZPN. W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała dużego rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F. ps. „Fryzjer”.

W latach 2006 – 2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi, I i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy, jak i samych piłkarzy. W tym czasie wśród zatrzymanych pojawiły się kolejne znane w piłkarskim środowisku osoby. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano ponad 200 podejrzanych.

(źródło : KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja