Skuteczne portale – poszukiwani i zaginieni - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne portale – poszukiwani i zaginieni

Data publikacji 16.01.2010

556 rozwiązanych spraw dotyczących osób poszukiwanych listem gończym i 296 ustalonych miejsc pobytu – to efekt po trzech miesiącach działania portali poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl. Oba portale odwiedziło w tym czasie blisko 536 tys. internautów. Jest to bardzo skuteczne narzędzie pozyskiwania informacji pozwalające na zatrzymanie poszukiwanych listami gończymi lub ustalenie, co dzieje się z osobami zaginionymi.

Portale poszukiwani.policja.pl i zaginieni.policja.pl ruszyły 1 października 2009 roku. W tej chwili na stronach widnieją informacje i zdjęcia prawie 10 tys. poszukiwanych przez organy ścigania w całym kraju oraz 760 osób zgłoszonych jako zaginione.

Prezentowane są osoby poszukiwane za wszystkie kategorie przestępstw w tym min. 27 osób poszukiwanych za zabójstwo, 176 osób poszukiwanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, 89 osób poszukiwanych za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

O tym, że oba portale cieszą się dużą popularnością świadczy liczba odwiedzających je osób. Zarówno na stronę dotyczącą poszukiwanych, jak i zaginionych weszło ponad 260 tys. użytkowników sieci (łącznie prawie 536 tys. internautów).

Dzięki temu wyjaśnionych zostało 556 spraw dotyczących osób poszukiwanych i ustalono miejsca pobytu 296 osób, zgłoszonych jako zaginione. Codziennie policjanci otrzymują na wskazane adresy email po kilkanaście informacji dotyczących miejsc, gdzie mogą przebywać poszukiwani lub zaginieni.

Powrót na górę strony
Polska Policja