Odzyskali tiry i auta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali tiry i auta

Data publikacji 29.07.2010

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 47-letni mieszkaniec Kozienic, którego policjanci zatrzymali w czasie przerabiania kradzionej naczepy. Funkcjonariusze odzyskali też inne kradzione pojazdy. Wartości odzyskanego mienia to kwota rzędu 600 tys. zł.

Radomscy policjanci we współpracy z mundurowymi z Pionek weszli na teren jednej z firm, by skontrolować obiekt. W czasie działań zatrzymali 47-latka. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku – usuwał napisy z naczepy tira należącego do firmy transportowej. Jak się okazało naczepa ta została skradziona 18 lipca z parkingu w jednej z pobliskich miejscowości.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili inne kradzione pojazdy, m.in. naczepę firmy z Rumunii, skradzioną w grudniu ubiegłego roku w Iłży. Policjanci podejrzewają, iż inne części i przedmioty na terenie obiektu, także pochodzą z kradzieży. Zabezpieczone plandeki, cysterna oraz części od naczep – miały usunięte tabliczki znamionowe. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia właścicieli zabezpieczonych rzeczy.

Według ustaleń policjantów, mężczyzna zamierzał sprzedać skradzione naczepy oraz auta. Zatrzymany przebywa tymczasowo w areszcie. Wcześniej był już karany za oszustwa. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / ps)

Powrót na górę strony
Polska Policja