Autor fałszywych alarmów trafi przed sąd - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Autor fałszywych alarmów trafi przed sąd

Data publikacji 30.07.2010

Policjanci z Drawska Pomorskiego zatrzymali 23-latka, który fałszywymi alarmami stawiał na nogi pogotowie i straż pożarną. Autorowi tych bezpodstawnych zgłoszeń grozi kara grzywny lub aresztu.

W nocy z 19 na 20 lipca dyspozytorka pogotowia ratunkowego w Drawsku Pomorskim otrzymała zgłoszenie, że w oddalonej o około 10 km miejscowości mężczyzna potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarskiej. Karetka udała się pod wskazany adres – ratownicy medyczni nikogo tam jednak nie zastali.

Kolejnej nocy Powiatowa Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim otrzymała zgłoszenie, że w jednej z pobliskich miejscowości pali się dom wielorodzinny. Na miejsce rzekomego pożaru udało się 5 wozów strażackich. Po przyjeździe okazało się, że nic się nie pali, a mieszkańcy wskazanego budynku  śpią.

Tej samej nocy oficer dyżurny policji również w Drawsku odebrał telefon z tym samym zgłoszeniem o pożarze.

Sprawą opisanych fałszywych alarmów zajęli się policjanci. Zebrane informacje i ustalenia operacyjne wskazały jako autora telefonicznych zgłoszeń 23-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego. Okazało się, że ten sam mężczyzna wcześniej blokował numer alarmowy policji w Drawsku – po wykonaniu połączenia obrzucał dyżurnego obelgami.

Wczoraj 23-latek usłyszał zarzut wywoływania fałszywych alarmów i wprowadzania w błąd instytucji państwowych.

Mężczyzna nie potrafił podać racjonalnego powodu swojego działania. Twierdził, że dzwonił z głupoty i że był wtedy pijany.

Jego zachowanie oceni sąd, który za taki czyn może wymierzyć karę grzywny lub aresztu.

Przypominamy, że z numerów alarmowych korzysta się jedynie w uzasadnionych przypadkach i nie wolno robić sobie żartów.

(KWP w Szczecinie / pp)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja