Skuteczni “wodniacy” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Skuteczni “wodniacy”

Data publikacji 29.08.2011

Silny podmuch wiatru na jeziorze Miedwie przewrócił katamaran. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia ruszył tam policyjny patrol wodny ze Stargardu Szczecińskiego. Żeglarzom nic się nie stało – mieli założone kapoki. Katamaran policyjną motorówką odholowano do brzegu.

W minioną sobotę około godz.16.00 policyjna załoga pełniąca służbę na jeziorze Miedwie otrzymała zgłoszenie o wywróconym katamaranie na środku jeziora. Po dopłynięciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli w wodzie dwóch mężczyzn trzymających się przewróconej łodzi. Widząc to, jeden z funkcjonariuszy wskoczył do wody. Na szczęście obydwaj mężczyźni założone mieli kapoki, które utrzymywały ich na powierzchni. W to miejsce dopłynął także ratownik społeczny WOPR-u z pobliskiego Źelewa.

Przewrócony do góry dnem katamaran nabierał wody, jeden z jego pływaków schował się pod taflą jeziora. Policjant wraz z żeglarzami, stojąc na zatopionej części próbowali go odwrócić. Pomimo prób nie udało się postawić go na wodzie. Pozostało jedynie zaczepić przewróconą żaglówkę do policyjnej motorówki i wraz z żeglarzami bezpiecznie odholować do brzegu.

Żeglarze powiedzieli funkcjonariuszom, że niespodziewany silny podmuch wiatru przewrócił ich katamaran.

Przypominamy, że w dalszym ciągu na obszarze jeziora Miedwie funkcjonuje telefon alarmowy Miedwiańskiego Centrum Wodnego 091 / 35 00 211.


(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja