Usłyszeli ponad 50 zarzutów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli ponad 50 zarzutów

Data publikacji 29.09.2011

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Opola, którym przedstawili ponad 50 zarzutów różnych przestępstw przeciwko mieniu. Poszkodowani wycenili swoje straty na ponad 100 tys. złotych. Teraz podejrzanym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, prowadząc postępowanie karne w sprawie szeregu przestępstw przeciwko mieniu, zaistniałych od kwietnia do sierpnia na terenie Opola i powiatu opolskiego, ustalili tożsamości dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie ponad 50 przestępstw. Są to głównie kradzieże oraz kradzieże z włamaniem. Pierwszy z podejrzanych został przez opolskich funkcjonariuszy zatrzymany w sierpniu br. 33-letni Daniel J. usłyszał szereg zarzutów popełnienia różnych przestępstw. Wtedy  na wniosek prowadzących postępowanie mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Śledczy ustalili również dane drugiego podejrzanego w tej sprawie. Jest nim 32-letni Adam S. Mężczyzna został zatrzymany w minioną niedzielę w nocy. Po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Decyzję w tej sprawie sąd podjął w miniony wtorek. Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie obu aresztowanym mężczyznom ponad 50 zarzutów przestępstw przeciwko mieniu, takich jak kradzieże, kradzieże z włamaniem, przywłaszczenia, i paserstwo. Obaj usłyszeli też zarzut posiadania narkotyków.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, łupem przestępców padały przedmioty przedstawiające jakąkolwiek wartość. Były to długopisy, pióra, dokumenty, pieniądze, odzież, żelazko, programy komputerowe, a także 4 samochody. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, w tym 2 auta. Prowadzący postępowanie szacują, że straty spowodowane opisanymi przestępstwami przekroczyły 100 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa.

Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz muszą się liczyć z grożącą im karą pozbawienia wolności do 15 lat.

(KWP w Opolu / rd)

Powrót na górę strony
Polska Policja