Po okup przyszedł z 6-letnim synem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po okup przyszedł z 6-letnim synem

Data publikacji 25.09.2012

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który najpierw ukradł volkswagena passata, a potem zażądał od właściciela pojazdu okupu w zamian za jego zwrot. Powiadomieni o wszystkim funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w miejscu, w którym umówił się z pokrzywdzonym na przekazanie pieniędzy. Jak się okazało, na miejsce przestępstwa zabrał ze sobą 6-letniego syna, który siedział w zaparkowanym nieopodal samochodzie.

34-letni mieszkaniec Gdańska zawiadomił policjantów zwalczających przestępczość samochodową o kradzieży volkswagena passata o wartości 30 tys. zł. Tydzień później z pokrzywdzonym skontaktował się telefonicznie nieznany mężczyzna, który zażądał 3 tys. zł w zamian za wydanie mu volkswagena.
 
Po otrzymaniu tej informacji, funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową  w ciągu doby zatrzymali podejrzanego, który chciał wymusić pieniądze od gdańszczanina. 39-latek wpadł w ręce policjantów po południu na jednej z ulic Gdańska, na której umówił się z pokrzywdzonym na przekazanie okupu. Jak się okazało, mężczyzna przyjechał na miejsce razem ze swoim 6-letnim synem. Funkcjonariusze przekazali małoletniego pod opiekę matki.
 
W tracie sprawdzania auta należącego do 39-latka policjanci wstępnie stwierdzili ingerencję w jego numery identyfikacyjne. Samochód został więc zabezpieczony. Kolejny pojazd z takiego samego powodu został zabezpieczony na posesji mężczyzny. Wartość obu tych aut szacuje się na 50 tys. zł.
 
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienia 39-latkowi zarzutów za kradzież pojazdu i żądania pieniędzy w zamian za jego zwrot. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi  w areszcie. Zatrzymany był już wcześniej karany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, włamania, paserstwo i posiadanie narkotyków.
 
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat, a za wymuszenie korzyści majątkowej w zamian za bezprawnie zabrany pojazd kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prowadzą czynności w celu odzyskania skradzionego volkswagena, należącego do 34-latka z Gdańska.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja