Nielegalne składowisko odpadów medycznych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne składowisko odpadów medycznych

Data publikacji 25.10.2012

Policjanci z Siedlec wykryli nielegalny proceder składowania odpadów medycznych - magazynowane w nieodpowiedni sposób mogły one realnie zagrażać bezpieczeństwu osób i środowiska. W tej sprawie zarzuty usłyszał 42-letni mężczyzna.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze  z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy zdobyli informację o odpadach medycznych składowanych w sposób niewłaściwy i niezgodny z przepisami. Zamiast odpowiednio utylizowane były gromadzone na terenie magazynów znajdujących się w jednej z podsiedleckich miejscowości.

Mając na uwadze powagę sytuacji, powiadomione zostały o tym fakcie odpowiednie instytucje, tj. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie oraz siedlecki Sanepid. Pracownicy tych instytucji, wspólne z policjantami, na miejscu potwierdzili, że zgromadzone tam medyczne odpady w sposób realny mogły zagrażać otoczeniu.

Miejsce niebezpiecznego znaleziska zostało natychmiast odpowiednio zabezpieczone. W związku z tą sprawą zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut niezgodnego z prawem składowania odpadów mogących stwarzać zagrożenie dla wielu osób lub środowiska. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja