Wyróżnieni za służbę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Wyróżnieni za służbę

Data publikacji 14.11.2012

Opolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Leszek Marzec wyróżnił na odprawie służbowej kierownictwa szesnastu funkcjonariuszy opolskiego garnizonu. Listy gratulacyjne otrzymało również dwóch pracowników cywilnych.

Wśród wyróżnionych było 3 funkcjonariuszy wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Policjanci w październiku tego roku zatrzymali sprawców rozboju na pracownicy kantoru. Z kasy zniknęło wtedy blisko 140 tysięcy złotych. Funkcjonariusze działania podejmowali z własnej inicjatywy i poza wyznaczonymi godzinami służby.

Kolejni wyróżnieni to trzej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który - podając się za policjanta - usiłował wyłudzić 50 tys. złotych metodą "na wnuczka". Policjanci ustalili ponadto, że 22-latek jest odpowiedzialny za około pięćdziesiąt tego typu przestępstw na terenie całej Polski.

Nagrodzono również 3 funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Mundurowi podjęli szereg działań w sprawie usiłowania oszustw metodą "na wnuczka”. Ich wysiłek poskutkował zatrzymaniem 23-latka podającego się za policjanta. Sprawca miał odebrać 40 tys. złotych w zamian za pomoc rzekomemu wnuczkowi pokrzywdzonego, który spowodował wypadek.

Natomiast dwóch funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu - Jacek Matuszewski i Krzysztof Podawca nagrodzeni zostali za zatrzymanie kierowcy mercedesa sprintera, który w samochodzie przewoził kradzione płytki elewacyjne. Ponadto Jacek Matuszewski wraz Adamem Malczewskim zatrzymali osoby poruszające się fordem focusem podejrzane o kradzież europalet. Kolejni dwaj policjanci z SPPP w Opolu  Andrzej Szczęśniak oraz Łukasz Krysinel wyróżnieni zostali za ujawnienie środków odurzających podczas czynności legitymowania kilkuosobowej grupy młodzieży. 

Wśród nagrodzonych znaleźli się również funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - podinsp. Maciej Światłowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej, mł. asp. Stefania Hadzicka i  st. specjalista Marcin Kosmala z Wydziału Prewencji oraz Joanna Wysocka - główny specjalista ds. Funduszy Pomocowych. Wymienieni funkcjonariusze i pracownicy cywilni wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie i realizację projektu pod nazwą "Zapobieganie i zwalczanie przestępczości narkotykowej - współpraca transgraniczna".

(KWP w Opolu / mg)
 
 

Powrót na górę strony
Polska Policja