Przejęta kontrabanda za milion złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęta kontrabanda za milion złotych

Data publikacji 28.03.2013

Bieruńscy policjanci w wyniku działań operacyjnych zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 41 do 46 lat, którzy na terenie Imielina prowadzili nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych na szeroką skalę. Teraz o dalszym losie przestępców zadecyduje prokurator i sąd.

W miniony wtorek, 26 marca, w godzinach popołudniowych kryminalni z Bierunia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w wynajętej hali przemysłowej na terenie Imielina w sposób zorganizowany wytwarzali wyroby tytoniowe. W wyniku podjętych czynności operacyjnych funkcjonariusze ujawnili oraz zabezpieczyli około 1,8 tony suszu tytoniowego o wartości około miliona złotych. W hali znajdowała się także specjalna maszyna służąca do cięcia liści tytoniu, duże ilości foliowych opakowań strunowych oraz etykiet reklamujących tytoń papierosowy.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn to mieszkańcy Będzina w wieku 41 i 46 lat, trzeci to 43-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyźni ze swojej przestępczej działalności uczynili sobie stałe źródło dochodu. Dzisiaj zatrzymani mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych z uwagi na znaczną wysokość strat, jakie w wyniku przestępstwa poniósł Skarb Państwa.

(KWP w Katowicach / mg)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja