Ujawnili i zlikwidowali plantację konopi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili i zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 29.03.2013

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili plantację konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 390 gram marihuany, dwie wagi elektroniczne oraz 27 krzaków konopi. 24-latek i 26-latka usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy ziela konopi. Prokurator objął Magdalenę Z. policyjnym dozorem. Przemysław O. okazał się być poszukiwany trzema listami gończymi i po przedstawieniu mu zarzutów, mężczyzna został doprowadzony do aresztu śledczego.

Funkcjonariusze wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku czynności operacyjnych ustalili miejsce, w którym miała znajdować się plantacja konopi indyjskich. Policjanci udali się do mieszkania, gdzie podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli 27 krzaków konopi o wadze prawie 7,5 kg., 2 wagi elektroniczne oraz prawie 390 gram marihuany. Część zabezpieczonych narkotyków była już poporcjowana. 24-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta zostali zatrzymali i doprowadzeni do policyjnej celi. Ponadto okazało się, że zatrzymany mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonali południowoprascy dochodzeniowcy we współpracy z prokuratorem. Zgromadzony w sprawie materiał procesowy pozwolił na przedstawienie Przemysławowi O. i Magdalenie Z. zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy ziela konopi. 26-latka została objęta przez prokuratora policyjnym dozorem, a 24-latek został doprowadzony do aresztu śledczego.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja