Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę oszustów internetowych

Data publikacji 19.04.2013

Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe. Sprawcy działając w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiali na portalu aukcyjnym rożnego rodzaju przedmioty, jednakże zamówione towary nie trafiały nigdy do kupujących. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt, pozostali zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się oszustwami internetowymi. Pięciu mieszkańców Chorzowa, w wieku od 27 do  58 lat,  zakładało konta na tzw. „słupów” na portalu aukcyjnym i oferowało do sprzedaży zabytkowe monety lub sprzęt komputerowy. Kupujący na wskazane konto wpłacali pieniądze, jednakże nigdy nie otrzymali zamówionych towarów. Przestępczy proceder trwał do sierpnia 2012 roku do kwietnia 2013 roku.

Sprawa jest rozwojowa i jak ustalili śledczy mężczyźni w ten sposób mogli oszukać kilkadziesiąt osób z całego kraju.

Wczoraj decyzją sądu dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Za oszustwa i działanie w grupie przestępczej grozi im kara do 8 lat więzienia. Trzech pozostałych, którzy usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie, prokurator objął dozorem policyjnym. Mogą oni trafić do więzienia na 5 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja