Policjantka mistrzynią karate

Data publikacji 19.04.2013

Legnicka policjantka została Mistrzynią Polski w Karate Fudokan. Na zawodach w Warszawie zdobyła dwa złote krążki wywalczone w rzeczywistej walce – w kategoriach kumite +60 i kumite klasyczne open. Funkcjonariuszka jest też Mistrzynią Świata z 2010 roku w tej dyscyplinie.

Starszy sierżant Izabela Burska z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy kolejny raz stanęła na najwyższym stopniu podium zawodów w karate. Na zakończonych w Warszawie Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan funkcjonariuszka zdobyła dwa złote medale. Oba złote krążki wywalczone zostały w rzeczywistej walce – w kategoriach kumite +60 i kumite klasyczne open.

Sukces legnickiej policjantki otworzył jej drogę do startów w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we włoskim Caorle w maju tego roku.

Starszy sierżant Izabela Burska na co dzień pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu legnickiej Policji. To kolejny sukces w jej karierze sportowej. W ubiegłym roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy, a w 2010 roku została Mistrzynią Świata w tej dyscyplinie.