Odpowie za usiłowania zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowania zabójstwa

Data publikacji 04.06.2013

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez wareckich policjantów 29-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, który podczas kłótni ugodził kolegę nożem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony piątek (31 maja) dyżurny grójeckiej Komendy otrzymał zgłoszenie o leżącej na jednej z wareckich ulic zakrwawionej osobie. Ranny został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Na miejscu policjanci ustalili, że 34-latek podczas kłótni z kolegą został przez niego pchnięty nożem w klatkę piersiową. Pokrzywdzony nie chciał powiedzieć, kto to zrobił. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich do 29-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Za usiłowanie zabójstwa 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

(KWP Radom / tk)

Powrót na górę strony
Polska Policja