Sprawcy uprowadzenia zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy uprowadzenia zatrzymani

Data publikacji 04.09.2013

Policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z uprowadzeniem 28-letniego mieszkańca Żyrardowa. Za przestępstwo, którego się dopuścili, porywaczom grozi teraz do 10 lat więzienia. Policjanci odnaleźli także poszukiwanego mężczyznę.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek rano.  Dwudziestoośmiolatek, który wyszedł rano do pracy,  został przed blokiem zaatakowany przez dwóch nieznanych mężczyzn. Jego wołanie o pomoc zaalarmowało matkę, która zdążyła tylko zobaczyć, jak nieznane jej osoby wpychają syna do samochodu i odjeżdżają. Przerażona kobieta natychmiast zawiadomiła Policję.

W wyniku podjętych przez żyrardowskich policjantów działań, już na wstępie wytypowano krąg osób, które mogły dopuścić się tego przestępstwa. Po niespełna trzech godzinach od zdarzenia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z uprowadzeniem. Dalsze czynności prowadzone były przy udziale funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego  Komendy Głównej Policji, Zarządu Terenowego CBŚ w Radomiu, Komendy Stołecznej Policji.

Ciężka i żmudna praca policjantów trwała przez całą noc i jej efektem było zatrzymanie trzech kolejnych osób, które były bezpośrednimi sprawcami uprowadzenia. Wśród sprawców była młoda kobieta. Zabezpieczono samochód sprawców. Wszyscy zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Najprawdopodobniej między uprowadzonym mężczyznom a zatrzymaną piątką osób doszło do nieporozumień związanych z rozliczeniem za wynajęcie mieszkania. Sprawcom za to przestępstwo  grozi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja