Dozory za uprowadzenie dla okupu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za uprowadzenie dla okupu

Data publikacji 06.09.2013

Po zatrzymaniach przeprowadzonych przez policjantów trzy osoby usłyszały zarzuty za uprowadzenie dla okupu 28-latka z Żyrardowa. Kodeks karny określa taki czyn mianem zbrodni zagrożonej bardzo surową karą. W tej sprawie prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze.

Zdarzenie, które zaangażowało ponad 100 funkcjonariuszy i specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu Policji, miało miejsce we wtorek rano. 28-latek, który wyszedł rano do pracy został przed blokiem zaatakowany przez dwóch nieznanych mężczyzn. Jego wołanie o pomoc zaalarmowało matkę, która zdążyła tylko zobaczyć, jak nieznane jej osoby wpychają syna do samochodu i odjeżdżają. Przerażona kobieta natychmiast zawiadomiła Policję.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności, już na wstępie wytypowano krąg osób, które mogły dopuścić się tego przestępstwa. Tego typu sprawy są zawsze traktowane priorytetowo, stąd oprócz kryminalnych z garnizonu mazowieckiego przy czynnościach pracowali funkcjonariusze z Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, Zarządu Terenowego CBŚ w Radomiu, Komendy Stołecznej Policji.

Ciężka i żmudna praca policjantów trwała przez wiele godzin. Efektem było zatrzymanie w sumie 6 osób, z których 3, na podstawie zebranego materiału procesowego usłyszały zarzuty za czyn z art. 252 kk. Jak wynika z ustaleń motywem działania były nieporozumienia związane z rozliczeniami finansowymi.

Podejrzani przyznali się. Grozi im bardzo surowa kara pozbawienia wolności - na czas nie krótszy niż 3 lata, aż po maksymalny wymiar do 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Wobec całej trójki policyjne dozory, a wobec jednego z nich dodatkowo poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Radomiu / mw)

 


 

Powrót na górę strony
Polska Policja