Sprawcy pobicia i uprowadzenia zatrzymani - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia i uprowadzenia zatrzymani

Data publikacji 19.09.2013

Kryminalni z KMP w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie, rozbój i uprowadzenie. Posługując się gazem, obezwładnili oni mężczyznę, pobili go i w bagażniku wywieźli do lasu w miejscowości Gulinek. Tam ponownie go pobili i okradli. Na wniosek śledczych zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Sprawa miała swój początek pod koniec lipca na terenie gminy Zakrzew. 39-letni mężczyzna wracał do domu autobusem i wysiadł na przystanku w miejscowości Marianowice. W okolicy tego przystanku zaparkowany był pojazd marki „BMW”, w którym czekali na 39-latka mężczyźni. Posługując się gazem, obezwładnili oni swoją ofiarę, pobili ją i w bagażniku wywieźli do lasu w miejscowości Gulinek. Tam ponownie go pobili i zabrali pieniądze, telefon komórkowy i wyroby bez polskich znaków akcyzy, które miał przy sobie – w tym papierosy i tytoń, po czym odjechali. 

Po zgłoszeniu tego przestępstwa sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariusze prowadzący sprawę wnikliwie sprawdzali każdy ślad i sygnał dotyczący sprawców. Działania operacyjne zaowocowały ustaleniem personaliów i zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed policją. Jeden z nich został zatrzymany pod koniec sierpnia, natomiast drugi w miniony wtorek (17 września ). To mężczyźni w wieku 27 i 28 lat, których osadzono w policyjnym areszcie. Policjanci doprowadzili ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju, pobicia i uprowadzenia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące obaj spędzą w areszcie.

Policjanci prowadzą czynności w celu zatrzymania trzeciego ze sprawców.

(KWP w Radomiu / ak)

Powrót na górę strony
Polska Policja