Policjanci nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Data publikacji 24.09.2013

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu – insp. Wojciech Ołdyński, doceniając postawę i wysokie osiągnięcia sportowe w międzynarodowych zawodach strzeleckich i międzynarodowych mistrzostwach w piłce siatkowej, uroczyście wyróżnił i nagrodził trzynastu funkcjonariuszy, reprezentujących dolnośląską policję.

Reprezentacja dolnośląskich policjantów (9 funkcjonariuszy) zdobyła II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej (Poręba - Zawiercie 2013). W zawodach rozgrywanych o Puchar Komendanta Głównego Policji, wystartowało łącznie 13 policyjnych drużyn z Polski i Czech. Oprócz wicemistrzostwa, dolnośląski policjant został także wyróżniony, jako najlepszy rozgrywający tych zawodów.

• st. post. Magdalena Dej – KMP Wrocław

Ponadto dolnośląscy policjanci (4 funkcjonariuszy) zajęli drużynowo drugie miejsce w XVI Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO - „Snajper 2013”. W zawodach tych uczestniczyło ponad 200 zawodników z 50 drużyn krajowych i zagranicznych.

Dolnośląską policję reprezentowali:

• sierż. Katarzyna Korotko – KMP Wrocław
• nadkom. Urban Gidziński – KWP Wrocław
• nadkom. Andrzej Nowak – KMP Wrocław
• st. asp. Rafał Sokołowski – KPP Jawor

Oprócz II miejsca drużynowo, policjantka z Wrocławia zajęła III miejsce w kategorii indywidualnej kobiet, a policjant z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej został najlepszym strzelcem zawodów wśród polskich funkcjonariuszy. Uczestnicy zawodów reprezentowali Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Holandię, Estonię, Czechy, Słowację, Norwegię oraz gospodarzy z Polski. Krajowe drużyny złożone były z rezerwistów, policjantów i przedstawicieli Straży Granicznej.