Policjanci zlikwidowali dużą planatację konopi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Policjanci zlikwidowali dużą planatację konopi

Data publikacji 01.10.2013

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 40-latka, który posiadał nielegalną plantację konopi indyjskich. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu mężczyzna uprawiał blisko 2 tysiące krzaków tej rośliny. Zatrzymany do sprawy 40-latek posiadał też kradzioną broń i amunicję.

26 września policjanci z zespołu zwalczającego przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich. Uprawa tej niedozwolonej rośliny znajdowała się w jednej z miejscowości w gminie Grodków.

W trakcie działań powadzonych przez policjantów okazało się, że w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach, przy użyciu fachowego sprzętu, uprawianych jest 1895 krzaków konopi indyjskich. W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli też 754 gramy marihuany.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mężczyznę, mieszkańca miejscowości, w której prowadzona była nielegalna działalność. W pomieszczeniach zajmowanych przez podejrzanego policjanci znaleźli także broń wraz z amunicją, na którą 40-latek nie miał pozwolenia. Policjanci ustalili również, że zabezpieczona jednostka broni figuruje w bazie danych jako utracona w wyniku kradzieży.

Wobec zatrzymanego sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ujawniona przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu plantacja to jedna z największych nielegalnych upraw odkrytych w ostatnich latach na Opolszczyźnie.

(KWP w Opolu / ak)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja