Wracając do domu zatrzymali uczestnika śmiertelnego wypadku - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając do domu zatrzymali uczestnika śmiertelnego wypadku

Data publikacji 02.12.2013

Asp. szt. Rafał Kruk – przewodniczący zarządu NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zatrzymał kierowcę samochodu ciężarowego, który uciekł z miejsca śmiertelnego wypadku. Miejsce tragicznego w skutkach wypadku zabezpieczał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku kom. Robert Hodio.

W minioną sobotę popołudniu w miejscowości Bońki, na trasie relacji Płońsk-Wyszogród, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Przechodzący przez jednię w wyznaczonym miejscu, 25-letni mieszkaniec Płońska, został potrącony przez osobowego opla. Pojazdem kierował 67-letni mężczyzna. Pieszy odbił się od auta i upadł na jezdnię. Samochód zatrzymał się na poboczu kilka metrów dalej. Na leżącego mężczyznę najechała pędząca od strony Płońska ciężarówka, która nie zatrzymując się odjechała. Pieszy zginął na miejscu.

Świadkami wypadku byli policjanci wracający z piątej rocznicy Międzynarodowej Organizacji Policji (IPA), która odbywała się w Płońsku. Wśród nich byli m.in. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku kom. Robert Hodio oraz asp. szt. Rafał Kruk – przewodniczący zarządu NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. Widząc wypadek policjanci natychmiast zareagowali. Komisarz Hodio zabezpieczył miejsce zdarzenia, wezwał pogotowie i powiadomił dyżurnego KPP w Płońsku o wypadku. Natomiast asp. szt. Kruk udał się samochodem w pościg za tirem. Po około 4 km udało mu się zatrzymać ciężarówkę.

Do momentu przybycia patrolu Policji i innych służb ratunkowych, do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i kierowania ruchem włączyli się także funkcjonariusze z Ukrainy, Czech i Mołdawii, którzy także brali udział w spotkaniu. Jak się okazało, manem kierował 54-letni mieszkaniec Grójca. Kierowca mana, decyzją prokuratora, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzi KPP Płońsk.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja