"Sportowe Nagrody Dolnego Śląska 2013" - wśród uhonorowanych sportowców jest wrocławska policjantka

Data publikacji 19.12.2013

18 grudnia 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której, za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w bieżącym roku, nagrodzonych zostało 33 zawodników i zawodniczek z Dolnego Śląska. Wśród uhonorowanych jest również wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy i Polski oraz wielokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w kickboxingu st. post. Paulinie Bieć – funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Podczas uroczystej gali, w której udział wziął marszałek Rafał Jurkowlaniec, nagrodzeni zostali zawodnicy i zawodniczki, reprezentujący różne dyscypliny sportowe, którzy osiągnęli w 2013 r. wysokie wyniki sportowe. Oprócz 33 sportowców, nagrodzonych zostało także 19 trenerów, którzy na co dzień szkolą nagrodzonych zawodników.

Wśród zawodników nagrodę otrzymała również wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy i Polski oraz wielokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w kickboxingu st. post. Paulinie Bieć – funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

29-letnia mistrzyni trenuje kickboxing od 13 lat, a więc niemal połowę życia spędziła, uprawiając sport. Wcześniej także pływała. Ukończyła wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego. Do Policji wstąpiła, bo od dawna była zainteresowana mundurem i chciała mieć satysfakcję z wykonywanego zawodu. Pełniąc służbę w policji, kontynuuje jednocześnie karierę sportową, odnosząc sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2006 roku nie przegrała żadnej walki.

Pani Paulina jest m.in. trzykrotną Mistrzynią Świata w kickboxingu, czterokrotną Mistrzynią Europy w formułach K-1 i Low-Kick, a także wielokrotną zdobywczynią Pucharu Świata i wielokrotną Mistrzynią Polski. Ostatni jej wielki sukces, to złoty medal w Brazylii na Mistrzostwach Świata w kickboxingu. Zawody odbyły się w dniach 29 września – 7 października 2013 r. w Brazylii. Przypomnijmy, że Reprezentacja Polski zajęła w nich drużynowo III miejsce na 47 startujących ekip z różnych państw. Polacy zdobyli łącznie 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.