Medale za zasługi dla Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Medale za zasługi dla Policji

Data publikacji 03.01.2014

Dzisiaj w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Zasługi dla Policji dla czterech przedstawicieli instytucji zewnętrznych – ten wyjątkowy moment był uhonorowaniem ich pracy na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w województwie pomorskim. Wyróżnienia wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podczas ceremonii ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Dzisiaj o 11:00 w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Wojciech Sobczak przyjął rotę ślubowania od 52 nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy z powodzeniem przeszli przez procedury kwalifikujące do służby w Policji. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Teraz czeka ich szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Legionowie, po którym zasilą jednostki Policji województwa pomorskiego. Uroczystość swoją obecnością uświetnili członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.

Wyjątkowym momentem uroczystości było wręczenie medali za Zasługi dla Policji przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji poprzez zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w województwie pomorskim.

Odznaczeni zostali: kadm. Piotr Stocki – Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, dr Andrzej Królikowski – dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Pan Cezary Jóźwiak – szef Biura Bezpieczeństwa i Ochrony w Grupie Lotos oraz Pan Ryszard Trykosko – Prezes Zarządu Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia i pamiątkowe zdjęcia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja