Brązowy medal „Za zasługi dla Policji” dla Sekretarza Generalnego IPA Polska - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brązowy medal „Za zasługi dla Policji” dla Sekretarza Generalnego IPA Polska

Data publikacji 29.01.2014

W Komedzie Głównej Policji odbyła się uroczystość wręczenia Arkadiuszowi Skrzypczakowi brązowego medalu „Za zasługi dla Policji” – odznaczenia nadawanego m.in. za działalność przyczyniającą się do rozwoju współpracy Policji z policjami innych państw. W uroczystości uczestniczył Komendant Główny Policji.

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński wręczył dziś Arkadiuszowi Skrzypczakowi, Sekretarzowi Generalnemu Krajowego Zarządu IPA Sekcja Polska, brązowy medal "Za zasługi dla Policji". Szef Policji, dziękując Arkadiuszowi Skrzypczakowi, podkreślił jego wkład, zaangażowanie i profesjonalizm  w rozwój i promocję międzynarodowej współpracy policyjnej.

Arkadiusz Skrzypczak – młodszy inspektor w stanie spoczynku, emerytowany policjant. Były wykładowca w Zakładzie Prewencji oraz Radca w Zespole Funduszy Pomocowych w CSP w Legionowie. Wielokrotny uczestnik misji pokojowych z ramienia ONZ. W 1995 r. delegowany do Miednoje, gdzie brał udział w pracach sondażowo-ekshumacyjnych pomordowanych policjantów. Wielokrotnie dekorowany odznaczeniami państwowymi, resortowymi oraz medalami ONZ. W IPA od 1995 r. Pełnił funkcje: Przewodniczącego Warszawskiej Grupy Wojewódzkiej - do 1998 r., Przewodniczącego Regionu Legionowo - w latach 2003-2009, Wiceprezydenta Sekcji Polskiej - w latach 2004-2007, Prezydenta Sekcji Polskiej - w latach 2007-2013. Aktualnie wybrany do władz światowych International Executive Council, członek Professional Commission.

IPA  to skrót od International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji założonego 1 stycznia 1950 roku przez sierżanta brytyjskiej policji sir Arthura Troopa. Jest to niezawisłe stowarzyszenie łączące funkcjonariuszy policji z całego świata. Do Stowarzyszenia należy obecnie ponad 322 tys. policjantów z 60 krajów. Od 1977 roku IPA jest największym stowarzyszeniem policyjnym na świecie i posiada statut konsultacyjny Rady Europy i status konsultacyjny Rady Spoleczno-Gospodarczej ONZ.

mg, fot. Marek Szałajski

Powrót na górę strony
Polska Policja