Oszukali kilkadziesiąt osób z całej Polski - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukali kilkadziesiąt osób z całej Polski

Data publikacji 04.03.2014

Sochaczewscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że dwaj mieszkańcy Teresina oszukali kilkadziesiąt osób na aukcjach internetowych. Mężczyźni wystawiali krótkie aukcje, na których można było kupić telefon w atrakcyjnej cenie. Zamówiony i opłacony towar nigdy jednak nie trafiał do kupujących. Przestępstwa popełnione przez dwudziestolatków zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dwaj młodzieńcy podejrzewani o oszustwa internetowe zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy pod koniec minionego tygodnia. Policjanci ustalili, że 20-latkowie przez dwa miesiące wystawiali na sprzedaż telefony na jednym z portali aukcyjnych. Mężczyźni nigdy nie byli w posiadaniu smartfonów, a zdjęcia do aukcji ściągali z Internetu. Przy każdej transakcji posługiwali się również innym numerem komórkowym. Zarobili w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych, oszukując około 70 osób z całej Polski.

Każdy ze sprawców usłyszał po dwa zarzuty oszustwa, które zostaną w przyszłości uzupełnione, gdyż sprawa jest rozwojowa.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników portali aukcyjnych o ostrożność podczas zakupów przez Internet. Wyjątkowo niska cena towaru, krótki czas aukcji, mała ilość komentarzy powinna dać nam do myślenia, zanim dokonamy zakupu. Warto rozważyć również opcję przesyłki za pobraniem, dzięki której będziemy mogli sprawdzić towar przy kurierze.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja