Podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę usłyszał zarzuty

Data publikacji 09.04.2014

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego, do którego doszło w powiecie oleśnickim. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Funkcjonariusze szybko namierzyli kierującego w jednym z lokali na terenie gmina Długołęka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia br. ok. godz. 20.00 w miejscowości Smardzów. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem na prostym odcinku drogi potrącił 60-letniego mężczyznę i uciekł nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwanie jego sprawcy. Działania koordynowane były przez Dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i prowadzone na terenie kilku powiatów. Policjanci wystawili posterunki blokadowe i sprawdzali wiele miejsc, gdzie mógłby przebywać sprawca zdarzenia. Po ok. 40 minutach poszukiwań funkcjonariusze namierzyli kierowcę w jednym z lokali znajdującym się na terenie gminy Długołęka. Tam też policjanci odnaleźli pojazd marki Jeep, na którym były ślady po zdarzeniu drogowym.

Funkcjonariusze zabezpieczyli auto oraz zatrzymali przebywającego w lokalu mężczyznę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Długołęką. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ok. 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dalsze czynności związane z wyjaśnieniem tego zdarzenia wykonywali policjanci z Oleśnicy.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty śmiertelnego potrącenia pieszego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja