VI Marszobieg Prewencji Policji

Data publikacji 10.05.2014

Ponad 130 osób wzięło udział we wczorajszym VI Marszobiegu Prewencji Policji o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Marszobieg poświęcony był pamięci st.post Tomasza Trejty, tragicznie zmarłego podczas wykonywania zadań służbowych.

Zawodnicy marszobiegu  pokonywali dystans 10 kilometrów. Start przewidziany był na godzinę 11.00 w dzielnicy Mirów na Przeprośnej Górce, dalej uczestnicy biegli ulicą Złotą, aż do mety na Złotej Górze. Około 12:30 na tarasie widokowym Złota Góra w Częstochowie wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników w kategoriach indywidualnej i drużynowej.

Patronat nad marszobiegiem objął Prezydent Miasta Częstochowy oraz Starosta Powiatu Częstochowskiego. Najlepszy zawodnik otrzymał puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Organizatorami marszobiegu byli: Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy SPP w Częstochowie oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Katowicach i Starosta Powiatowy w Częstochowie. Do organizacji zawodów przyczynił się także Wójt Gminy Kłomnice.

Najlepszym zawodnikiem marszobiegu został sierż. Paweł Cieślik z Katowic, drugie miejsce zajął mł.asp. Dawid Stwora z Bielska Białej a trzecie - kadet Dawid Pacuła. W kwalifikacji komend miejskich Policji, drużyna częstochowska zajęła I miejsce. Dyplomy otrzymali: mł.asp Wojciech Bożek, asp. Paweł Kowalczyk oraz st.sierż Tomasz Powązka - przewodnicy zespołu przewodników psów służbowych komendy miejskiej w Częstochowie.

Marszobieg  poświęcony był pamięci st.post Tomasza Trejty z Komisariatu Policji w Kłomnicach, tragicznie zmarłego podczas wypełniania zadań służbowych.