Śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku - już usłyszał zarzuty - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku - już usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.05.2014

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o śmiertelne potrącenie 73-latki. Sprawca nie udzielił pomocy kobiecie i uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych przez policjantów z Polkowic działań został zatrzymany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Trafił do policyjnego aresztu.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach 10 maja 2014 r. po godz. 08.00 otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu kobiety w miejscowości Szklarki na terenie powiatu polkowickiego, gdzie sprawca nie zatrzymał się i odjechał z miejsca.

Na miejsce natychmiast dyżurny skierował policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki BMW na prostym odcinku drogi, uderzył poruszającą się w tym samym kierunku 73-letnią kobietę, która prawdopodobnie kierowała rowerem. Sprawca po zdarzeniu uciekł, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Pomimo podjętej akcji ratunkowej niestety lekarz stwierdził zgon kobiety. Równolegle oprócz działań podejmowanych przez policjantów na miejscu zdarzenia trwały intensywne poszukiwania kierowcy, który śmiertelnie potrącił 73-latkę.

Dokładna analiza informacji wykonana przez policjantów, doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o ten czyn mężczyzny. Funkcjonariusze odnaleźli 28-letniego mieszkańca Polkowic po kilku godzinach w mieszkaniu swojej dziewczyny. Ponadto okazało się, że podejrzany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Sprawca już usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenie pomocy poszkodowanej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za to grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja