Podrobiony towar wartości 1,7 mln zł w gdańskich sklepach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar wartości 1,7 mln zł w gdańskich sklepach

Data publikacji 21.05.2014

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej zabezpieczyli pond 200 sztuk biżuterii i odzieży znanych marek, które mają podrobione znaki towarowe. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wstępnie oszacował straty na przeszło 1,7 mln zł. Zabezpieczony towar oferowany był do sprzedaży w różnych sklepach na terenie Gdańska. Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy miejskiej ustalili, że w kilku sklepach na terenie Gdańska sprzedawana jest biżuteria i odzież znanych luksusowych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Przez ostatnie dwa dni funkcjonariusze sprawdzili kilka punktów handlowych na targowiskach i w centach handlowych. W trakcie tych działań zabezpieczyli przeszło 200 sztuk biżuterii i odzieży. Zabezpieczone przedmioty mają nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek. Przedstawiciel pokrzywdzonych firm samą biżuterię wycenił na 1,7 mln zł. Wśród zabezpieczonego towaru były luksusowe zegarki, bransoletki, obrączki i kolczyki. Z kolei zabezpieczoną odzież wyceniono na ok. 40 tys. zł.

Policjanci ustalają skąd pochodzą zabezpieczone rzeczy. Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami grozi nawet do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja