Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nowe pojazdy konwojowe dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Flota Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy została wzbogacona o dwa nowe specjalistyczne pojazdy przeznaczone do przewozu osób zatrzymanych i osadzonych. Do służby trafiły nowoczesne pojazdy marki Mercedes Sprinter, wyposażone w silniki wysokoprężne o pojemności 1950 cm³ i mocy 190 KM oraz automatyczne skrzynie biegów.
Bydgoszcz -
Nowe radiowozy oznakowane trafiły do małopolskich policjantów
30 nowych radiowozów oznakowanych zasiliło właśnie jednostki powiatowe małopolskiego garnizonu Policji, a kolejnych 29 pojazdów trafi do funkcjonariuszy już w przyszłym tygodniu. Nowoczesna flota zastępuje wysłużone samochody, zwiększając mobilność patroli i skuteczność działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa regionu
Kraków -
Zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów
31 grudnia 2024 r. weszły w życie zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów, przygotowane przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, wprowadzające nowe zasady identyfikacji policjantów, umożliwiające optymalne wykorzystanie przedmiotów umundurowana oraz poprawiające warunki pełnienia służby. Zmianie uległa również wysokość równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie.
KGP -
Nowe furgony dla OPP i służby konwojowej
Skuteczność polskiej Policji zależy nie tylko od wyszkolenia, ale także od wyposażenia, jakim dysponuje. W oparciu o zawarte umowy i zakupy w ramach Funduszu wsparcia Policji oraz Programu modernizacji Policji, w marcu i lipcu do poszczególnych jednostek Policji w kraju trafiło łącznie 60 furgonów wypadowych marki MAN TGE i 76 furgonów MW marki VW Crafter.
KGP