Oświadczenie rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji
W związku z informacją opublikowaną w serwisie stacji RMF.FM dotyczącą zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowanego przez Posła Tomasza Kaczmarka do Prokuratora Generalnego oświadczam, że zawarte w niniejszym zawiadomieniu informacje są nieprawdą i nie znajdują potwierdzenia w faktach. Jednocześnie godzą w dobre imię osób wymienionych w zawiadomieniu.
Poseł Tomasz Kaczmarek w dniu 10 czerwca 2013 r. skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa i przekroczenia uprawnień przez byłego Komendanta Stołecznego Policji, obecnie Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosława Schosslera.
W zawiadomieniu opartym na przesłanym do Posła Tomasza Kaczmarka anonimie podnoszony jest zarzut awansowania podwładnej na lepiej płatne stanowiska, w oparciu o znajomość pozasłużbową, wbrew posiadanym przez tę osobę kompetencjom. Jest to zarzut całkowicie nieuprawniony, niezgodny z faktami.
Fakty są następujące. Pracownica, o której mowa w anonimie i zawiadomieniu rozpoczęła pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kiecach w listopadzie 2007 roku na stanowisku starszego inspektora w korpusie służby cywilnej z wynagrodzeniem około 2.800 złotych netto. Przez cały czas pracy w KWP w Kielcach jej wynagrodzenie pozostawało na tym samym poziomie. (Nadinspektor Mirosław Schossler służbę w Garnizonie Świętokrzyskim rozpoczął w grudniu 2007 roku, a więc już po zatrudnieniu ww. osoby w KWP w Kielcach).
Do Komendy Stołecznej Policji przeniosła się na własny wniosek (w oparciu o art. 64 Ustawy o służbie cywilnej) w grudniu 2010 roku. Pracę podjęła na stanowisku starszego referenta w korpusie służby cywilnej z wynagrodzeniem około 2.100 złotych netto. Do chwili obecnej wynagrodzenia to nie uległo podwyższeniu (poza wysługą lat). Nadinsp. Mirosław Schossler został powołany na stanowisko Komendanta Stołecznego Policji dopiero w styczniu 2012 roku.
Należy nadmienić, że stanowiska zajmowane przez wymienioną osobę w Komendzie Stołecznej Policji należą do niższych w korpusie służby cywilnej.
Pracownica wymieniona w anonimie i zawiadomieniu skierowanym do Prokuratora Generalnego wbrew sugestiom dotyczącym braku kompetencji posiada wykształcenie wyższe w kierunku predysponującym ją do wykonywanych obowiązków.
Nie ma również żadnych przesłanek pozwalających na formułowanie zarzutu niepowołanego dostępu do informacji o charakterze niejawnym przez wymienioną pracownicę. Na zajmowanym obecnie stanowisku nie przetwarza się żadnych dokumentów niejawnych.
Z poważaniem
Insp. dr Mariusz Sokołowski
Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji