Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na dyskoteki z siekierami, pałkami i racami

Data publikacji 11.01.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z policjantami z Jarosławia wspomagani przez rzeszowskich antyterrorystów rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, która ma na swoim koncie brutalne napady na dyskoteki. Sprawcy posługiwali się bronią palną, siekierami, pałkami i racami świetlnymi, bijąc uczestników imprez tenecznych. Grupa brała na siebie też zlecenia pobić. Jej członkowie to w większości pseudokibice miejscowego klubu piłkarskiego, instruktorzy sztuk walk i kulturyści.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia co najmniej dwudziestoosobowa grupa bandytów napadła na dyskotekę w Wietlinie Trzecim. Napastnicy używali broni palnej, siekier i drewnianych pałek. Tylko dzięki zdecydowanej postawie ochrony lokalu i uczestników imprezy, bandytom nie udało się wedrzeć do środka. Zdaniem świadków, gdyby napastnikom udało się sforsować drzwi wejściowe lokalu z pewnością doszłoby do masakry. Twarze napastników i drastyczny przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery w lokalu. Uciekli przed przybyciem policji. W trakcie napadu w dyskotece bawiło się około tysiąca osób.

Funkcjonariusze do tej pory zatrzymali 8 osób w wieku 23-28 lat, mieszkańców woj. podkarpackiego. Wobec sześciu zastosowano 3-miesięczny tymczasowy areszt. Pozostali dwaj zostali zatrzymani wczoraj wieczorem staną niebawem przed sądem, któryt zadecyduje o aresztowaniu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Oprócz tego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wywoływanie paniki. Jak na razie ustalono personalnie 15 członków tej grupy. Kwestia czasu jest ich zatrzymanie. Z ustaleń wynika, że część z nich w obawie przed zatrzymaniem przez CBŚ opuściła kraj. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Powrót na górę strony