Aktualności

Nowe radiowozy w policyjnej flocie

Data publikacji: 17.11.2023

Flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, do jednostek terenowych Policji trafią 83 pojazdy oznakowane Skoda Scala i 17 pojazdów Skoda Superb, Jeden z radiowozów trafił do lubartowskiej jednostki.

Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego. 

Kilka dni temu tabor Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie powiększył się o nowy oznakowany radiowóz Skodę Scala. Samochód wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

nowy oznakowany radiowóz Skoda Scala

nowy oznakowany radiowóz Skoda Scala

Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Nowe auto będzie służyło mieszkańcom naszego powiatu, dzięki nim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

 

do góry