Aktualności

Nowy radiowóz krasnostawskiej drogówki

Data publikacji: 20.11.2023

Flota krasnostawskich policjantów powiększyła się o nowy radiowóz. Skoda Scala w nowych barwach trafiła do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Radiowóz został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Policjanci z krasnostawskiej drogówki otrzymali nowy radiowóz w nowym oznakowaniu z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Radiowóz Skoda Scala wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne.

Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Nowe auto będzie służyło mieszkańcom naszego powiatu, dzięki niemu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo.

starszy sierżant Anna Chuszcza

do góry