Aktualności

Rozpoczęcie realizacji projektu DISLABOR

Data publikacji: 10.02.2025

W listopadzie 2024 roku podpisane zostało porozumienie w sprawie realizacji projektu DISLABOR w ramach Funduszy Europejskich na Migracje, Granice i Bezpieczeństwo 2021-2027 (Bezpieczeństwo Wewnętrzne).

niebieskie pole w kształcie odwróconego bokiem, krótszym bokiem do lewej, trapezu, na którym znajdują się trzy połączone w trójkąt gwiazdy, od lewej: żółta, biała i czerwona. Obok loga znajduje się trzywersowy czarny napis: Fundusze Europejskie; Na Migracje, Granice; i Bezpieczeństwo. Obok znajduje się flaga Polski, z której prawej strony umieszczony został czarny napis: Rzeczpospolita Polska, obok którego z kolei znajduje się napis: Dofinansowane przez; Unię Europejską, obok którego znajduje się flaga Unii Europejskiej.

Podniesienie kwalifikacji pracowników Policji w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej

Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji, kompetencji i umiejętności funkcjonariuszy i pracowników Policji dotyczących zwalczania przestępczości narkotykowej w zakresie ujawniania i likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Spowoduje to poprawę zdolności w zakresie skutecznego, efektywnego i bezpiecznego prowadzenia czynności procesowych i pozaprocesowych przez funkcjonariuszy i pracowników Policji, a także ograniczy przypadki niewłaściwego zabezpieczenia materiału dowodowego na potrzeby postępowania karnego. Przyczyni się to również do zwiększenia bezpieczeństwa osób uczestniczących w czynnościach związanych z ujawnianiem i likwidacją nielegalnych laboratoriów.głównym projektu jest wzmacnianie zdolności zapobiegania i zwalczania międzynarodowej, zorganizowanej przestępczości poprzez inicjowanie i rozwijanie skutecznej współpracy międzysektorowej oraz międzynarodowej, budowanie wspólnych standardów bezpieczeństwa informacji.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności

Zwiększone zostaną zdolności funkcjonariuszy i pracowników Policji w zakresie skutecznego, efektywnego i bezpiecznego prowadzenia czynności procesowych i pozaprocesowych związanych z ujawnianiem i likwidacją nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Przeszkolone w zakresie teoretycznym i zgrane podczas ćwiczeń praktycznych grupy z poszczególnych garnizonów Policji składające się z funkcjonariusza komórki dochodzeniowo-śledczej, funkcjonariusza komórki właściwej do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych, technika kryminalistyki oraz funkcjonariusza lub pracownika Policji wykonującego zadania biegłego z zakresu chemii Laboratorium Kryminalistycznego będą skutecznie i w sposób zorganizowany dokonywać likwidacji nielegalnych miejsc produkcji narkotyków. Spowoduje to również podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywanych czynności.

Więcej informacji o projekcie

 

do góry