Aktualności

Laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu trafiły do policjantów

Data publikacji: 28.03.2023

W ramach projektu pn. Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 dla policjantów ruchu drogowego zakupiono 100 szt. laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II.

Ponadto wykonawca w ramach realizacji umowy przeprowadził dla przyszłych użytkowników instruktaż z zakresu obsługi dostarczonych laserowych mierników prędkości.

Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwi precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości, a także podanie sygnału do zatrzymania z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewni możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego. Należy zatem założyć, że doposażenie jednostek Policji w przyrządy laserowe pozwoli realizować nadzór w zakresie pomiaru prędkości w sposób efektywny i skuteczny, wpływając w sposób bezpośredni na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Film Instruktaż z zakresu obsługi laserowych mierników prędkości

Pobierz plik Instruktaż z zakresu obsługi laserowych mierników prędkości (format mp4 - rozmiar 14.45 MB)

do góry