Działania:
- Przeprowadzenie analizy regulaminów określających zasady pobytu słuchaczy w Akademii Policji w Szczytnie i szkołach policyjnych pod kątem równego traktowania, ze szczególnym uwzględnieniem równości płci oraz wprowadzenie ewentualnych zmian.
- Opracowanie i wdrożenie zaleceń dla Akademii Policji w Szczytnie i szkół policyjnych dotyczących omawiania równości płci podczas realizacji zagadnień dotyczących problematyki antydyskryminacyjnej.
- Wprowadzenie do oceny nauczycieli (arkusz hospitacji, kontroli) obok już funkcjonujących zapisów dotyczących etyki zawodowej i praw człowieka także zapisu dotyczącego dyskryminacji, w tym dyskryminacji i ukrytych uprzedzeń ze względu na płeć.
- Opracowanie programu lokalnego doskonalenia zawodowego w zakresie równości płci oraz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć.
- Uzupełnienie programu kursu specjalistycznego dla oficerów prasowych w zakresie wykonywania działalności prasowo – informacyjnej w Policji, pod kątem zagadnienia dotyczącego równego traktowania, z uwzględnieniem komponentu płci, w tym języka równościowego.
- Przeprowadzenie ewaluacji program lokalnego doskonalenia zawodowego „Prawa człowieka w zarządzaniu Policją” pod kątem zagadnienia dotyczącego równego traktowania z uwzględnieniem komponentu płci, w tym języka równościowego.
- Przeprowadzenie badania opinii w zakresie diagnozy różnic w postrzeganiu otoczenia służbowego, warunków służby i pracy oraz równego traktowania w zależności od płci.
- Przeprowadzenie badań opinii na temat świadomości w zakresie prawa antydyskryminacyjnego oraz narzędzi ochrony przed przemocą ze względu na płeć.
- Upowszechnianie informacji na temat uwzględniania perspektywy i kryterium płci w projektach realizowanych ze środków zewnętrznych.
- Przeprowadzenie badania jakościowego – analiza wybranych pragmatyk oraz innych przepisów regulujących pracę i służbę w Policji pod kątem równości płci.