Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w poszukiwaniach osób zaginionych

Data publikacji 17.06.2014

Podczas ostatnich dni lubuscy policjanci odnotowali kilka sygnałów dotyczących zaginięcia osób. Okoliczności niektórych zdarzeń wymagały od lubuskich policjantów dynamicznych działań, aby osoby te całe i zdrowe mogły wrócić do swych domów. Profesjonalnie przeprowadzone przez policjantów czynności zagwarantowały im tę możliwość.

Pierwsza informacja o zaginięciu dotarła do policjantów ze Wschowy. Było to w niedzielę, 15 czerwca br. o godzinie 15.00. Członkowie rodziny zaginionej wskazali na możliwość odebrania sobie życia. Dlatego zadania policjantów ukierunkowane były na jak najszybsze ustalenie, gdzie może się znajdować zaginiona 48-latka, dotarcie do niej i zapewnienie jej wsparcia oraz opieki medycznej. Na to wschowscy policjanci potrzebowali 30 minut. Kobieta została przez nich odnaleziona w miejskim parku.

Kolejna sytuacja to już zdarzenie z następnego dnia, 16 czerwca br., które miało miejsce w powiecie słubickim. Tu informacja otrzymana przez policjantów od rodziny około południa, była analogiczna jak we Wschowie. 42-letni mężczyzna zakomunikował żonie, że chciałby odebrać sobie  życie. Mobilizacja policjantów kilku pionów  była bardzo widoczna. Do tego zadania włączył się również przewodnik z psem, aby działania te były jeszcze bardziej skuteczne. Zaangażowanie policjantów z KPP Słubice uczyniło finał tych poszukiwań szczęśliwym. 42-latek, po dwóch godzinach został zauważony kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Cały i zdrowy wrócił do domu.

W kolejne działania związane z odnalezieniem osoby zaginionej realizowali policjanci z Lubska w powiecie żarskim. Tam  działania policjantów skupiały się na odnalezieniu 63-lata, który był schorowany. Dlatego tak ważne było, aby na czas otrzymał pomoc, a jego życie nie było zagrożone. Wysiłki policjantów dały wymierny efekt już po kilkudziesięciu minutach. Mężczyzna został przez nich odnaleziony w sąsiedniej miejscowości.

Ostatnia z przedmiotowych sytuacji miała miejsce dzisiaj, 17 czerwca br. po północy. Zgłoszenie dotyczyło zaginięcia 75-latka, który cierpiał na zaniki pamięci. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w powiecie słubickim. Mężczyzna miał poruszać się rowerem. Wcześniej zaginionego szukała rodzina ale wysiłki najbliższych nie przyniosły rezultatu. Mężczyzna został odnaleziony kilkadziesiąt minut od zgłoszenia. Znajdował się w innej miejscowości.

Każdorazowo, kiedy funkcjonariusze mają do czynienia z zaginięciem osób, starają się, aby te jak najszybciej mogły zostać odnalezione. W przypadkach, kiedy dochodzi realne zagrożenie zdrowia i życia, praca policjantów wymaga wyjątkowego profesjonalizmu. W ostatnich dniach można się było po raz kolejny przekonać, że lubuscy policjanci na pewno się nim wykazali.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony