Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Została zgwałcona, pobita i zraniona nożem - zatrzymano podejrzanych

Data publikacji 18.06.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego przygodnie poznaną kobietę. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, Wojciech S. i Piotr B. mieli ją bić po całym ciele oraz kilkakrotnie zranić nożem. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku lutego tego roku w jednym z pustostanów u zbiegu Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej. Dwaj mężczyźni spotkali się tam w nocy z przygodnie poznaną kobietą. Przez kilka godzin wszyscy pili alkohol, a kiedy zabrakło wódki, 38-letni Wojciech S. i 27-letni Piotr B. rzucili się na kobietę.

Pokrzywdzona próbowała się bronić, jednak mężczyźni używając wobec niej przemocy, najpierw jeden, a następnie drugi, doprowadzili ją do obcowania płciowego. Jak wynika z relacji zgwałconej kobiety, Wojciech S. i Piotr B. bili ją po twarzy, nogach i innych częściach ciała oraz kilkakrotnie zadali rany nożem w obie nogi.

Po tym co się stało, kobieta zgłosiła sprawę na Policję, a funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa.

Dzięki wielomiesięcznej żmudnej pracy operacyjnej oraz wykonaniu szeregu czynności procesowych policjanci ustalili dane personalne osób podejrzewanych o ten czyn i je zatrzymali.

Śledztwo śródmiejskiej prokuratury doprowadziło do postawienia zarzutów obu zatrzymanym mężczyznom i skierowania do sądu wniosku o ich tymczasowe aresztowanie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / gm)

 

Powrót na górę strony