Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o śmierć 42-latka

Data publikacji 18.06.2014

Policjanci z KWP w Olsztynie i nowomiejscy funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby do wyjaśnienia okoliczności śmierci 42-letniego mężczyzny. Podejrzewani, którzy spotkali grupę mężczyzn, pasażerów vw busa, przy zamkniętym przejeździe kolejowym w miejscowości Katlewo, mieli wdać się z nimi w awanturę. Kiedy 42-latek podróżujący busem widząc rozwój sytuacji i agresję pasażerów z vw passata chciał zadzwonić po Policję, został kopnięty w głowę, upadł na ziemię i stracił przytomność. Niestety, zmarł po 2 dniach w szpitalu. Sprawcy bezpośrednio po zdarzeniu mieli zdjąć ze swojego auta tablice rejestracyjne i uciec. Przedwczoraj, w jednym czasie stanęli oko w oko z policyjnymi antyterrorystami.

8 czerwca, godz. 21:20, przejazd kolejowy w Katlewie

Wtedy to w miejscowości Katlewo, w powiecie nowomiejskim, przy zamkniętym przejeździe kolejowym spotykają się dwa auta. W jednym vw busie podróżuje kilku mężczyzn, którzy jadą do Warszawy, do pracy. W stojącym za busem vw passacie na ostródzkich numerach rejestracyjnych podróżuje natomiast trzech mężczyzn. W pewnym momencie między pasażerami samochodów dochodzi do kłótni.

Śmiertelne kopnięcie

Jeden z pasażerów passata kopie mężczyznę z busa w rękę i łamie mu ją. Widzący to znajomy poszkodowanego wyciąga telefon, by zadzwonić po Policję. Zauważa to kolejny mężczyzna z passata. Kopie 42-latka w głowę. Mężczyzna wywraca się, traci przytomność. Trzeci mężczyzn z osobowego vw ma ściągać z auta tablice rejestracyjne. Sprawcy uciekają. Pokrzywdzony z urazem głowy trafia najpierw do szpitala w Iławie. Stamtąd śmigłowcem przetransportowano go do szpitala w Elblągu. Niestety, 10 czerwca br. mężczyzna umiera.

Ustalenia kryminalnych

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie prowadzący czynności w tej sprawie, współpracujac z nowomiejskimi funkcjonariuszami ustalili, że za śmierć 42-latka mogą być odpowiedzialni trzej mieszkańcy Ostródy. Realizację zatrzymań podejrzewanych zaplanowano na 16 czerwca br.

Zatrzymanie przy udziale antyterrorystów

W poniedziałek kryminalni wspierani przez policyjnych antyterrorystów zatrzymali wszystkich podejrzewanych. Marcin S., któremu zarzuca się oddanie śmiertelnego ciosu, jak i Sławomir H. odpowiedzialny za złamanie ręki jednemu z poszkodowanych pasażerów busa, zostali zaskoczeni w mieszkaniach. Trzeciego poszukiwanego do wyjaśnienia sprawy zatrzymano w wynajmowanym garażu.

Wielokrotnie notowani i karani

Mężczyźni w wieku od 29 do 38 lat byli już wielokrotnie notowani i karani między innymi za pobicie, groźby, kradzieże, wymuszenie rozbójnicze, uszkodzenie mienia.

Prokuratorskie zarzuty i środki zapobiegawcze

Wczoraj prokurator z Nowego Miasta Lubawskiego przedstawił podejrzanym zarzuty. 34-letni Marcin S. odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci. Decyzją prokuratora będzie się musiał stawiać 4 razy w tygodniu w komendzie, nie może także wyjechać za granicę. Natomiast 38-letni Sławomir H. usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w recydywie. Zastosowano wobec niego dozór Policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.

29-latek po przesłuchaniu został zwolniony.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony