Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkotesty dostępne dla wszystkich

Data publikacji 18.06.2014

Siedem lubuskich komend zostało wyposażonych w urządzenia alcoblow, z których mogą korzystać wszystkie osoby, chcące zbadać swój stan trzeźwości. Krótka wizyta w komendzie potwierdzi, czy możemy wsiąść za kierownicę. Urządzenia zostały przekazane przez Wojewodę Lubuskiego. To kolejny etap działań profilaktycznych prowadzonych przez lubuskich policjantów, wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy po wieczornej zabawie możemy rano wsiąść za kierownicę. Codzienna praca policjantów pokazuje, że „wczorajsi” kierowcy nadal poruszają się po lubuskich drogach. A wystarczyłoby udać się do najbliższej jednostki Policji i zbadać stan trzeźwości. Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom w największych komendach województwa lubuskiego zostały udostępnione samoobsługowe urządzenia alcoblow. Kierowcy nie zawsze ufają alkotestom, które są dostępne w sprzedaży, dlatego szczególnie w długie weekendy i święta pojawiają się w lubuskich komendach.

Dzięki ogólnodostępnemu urządzeniu, bez zbędnego oczekiwania każdy chętny może w kilka sekund zbadać swój stan trzeźwości. Przy alkotestach zamieszczona jest szczegółowa instrukcja obsługi, dzięki której czas badania trwa tylko chwilę.

Urządzenia zostały przekazane przez Wojewodę Lubuskiego - Jerzego Ostroucha. Siedem alkotestów trafiło do komend w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Słubicach, Świebodzinie, Żaganiu i Żarach. Pozostałe jednostki w województwie lubuskim już niebawem także otrzymają podobne urządzenia tak, aby każdy kierowca w województwie miał możliwość samodzielnego zbadania stanu trzeźwości we wszystkich komendach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / gm)

Powrót na górę strony