Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 18.06.2014

Skarżyscy policjanci w ciągu kilku ostatnich godzin intensywnie pracowali nad poszukiwaniem 80-letniej mieszkanki Suchedniowa, która wyszła wczoraj z domu i nie powróciła na noc. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy oraz strażników leśnych. W wyniku podjętych działań zaginiona kobieta została odnaleziona cała i zdrowa.

Około północy dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 80-letniej mieszkanki Suchedniowa. Informacja została przekazana przez córkę zaginionej, która powróciła z pracy i zauważyła, że nikogo nie ma w domu. Zgłaszająca początkowo sądziła, że kobieta wyszła na spacer, co się często zdarzało. Gdy długo jednak nie wracała, zaniepokojona tym faktem rozpoczęła jej poszukiwania na własną rękę. Zgłaszająca sprawdziła miejsca, gdzie matka chodziła na spacery, jednak nigdzie jej nie napotkała. Wtedy zwróciła się o pomoc do skarżyskich stróżów prawa.

Natychmiast po otrzymaniu informacji na teren Suchedniowa skierowano policjantów oraz przewodnika z psem tropiącym. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie rejon miejsca zamieszkania kobiety, teren wokół zalewu oraz pobliskie drogi leśne. Część policjantów przeczesywało tereny otwarte, inna grupa sprawdzała pobliskie obiekty, takie jak kościół, cmentarz, stacje paliw. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze rozpytali wiele osób, które mogłyby posiadać wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionej. Każda informacja była natychmiast skrupulatnie sprawdzana i weryfikowana.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych wznowiono poszukiwania. Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku- Kamiennej kom. Piotr Zalewski powołał sztab, który miał za zadanie ustalić główne kierunki działań oraz koordynować całą akcją. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników leśnych ponownie rozpoczęło przeczesywanie terenu. Wszyscy policjanci otrzymali zdjęcie zaginionej oraz mapy. Około godziny 10 w rejonie parku miejskiego w Suchedniowie funkcjonariusze zauważyli zaginioną kobietę, która spacerowała chodnikiem. 80-latka została odnaleziona cała i zdrowa. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali rodzinie.

Sprawa zaginięcia 80-latki była priorytetowa. Zawsze przy tego rodzaju zdarzeniach najważniejszy jest czas, o życiu mogą decydować najbliższe godziny. Ważne jest zatem natychmiastowe podjęcie działań, odpowiednia ich koordynacja i szybkie dotarcie do poszukiwanej osoby.

Na szczęście finał tych poszukiwań okazał się pomyślny.

(KWP w Kielcach / gm)

Powrót na górę strony