Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bielańscy policjanci wśród Zwyczajnych-Niezwyczajnych

Data publikacji 20.06.2014

17 czerwca 2014 r. odbyła się uroczysta Sesja Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy z okazji 20-lecia istnienia Samorządu Bielan. Po powitaniu gości minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy odeszli. Ks. Wojciech Drozdowicz otrzymał z rąk radnego m.st. Warszawy Piotra Mazurka medal "Zasłużony dla Warszawy". Bielańscy funkcjonariusze znaleźli się wśród osób szczególnie związanych z tą dzielnicą.

Po powitaniu, kolejnym punktem było wystąpienie burmistrza Gminy Warszawa-Bielany Michała Mazurowskiego, który przybliżył gościom początki funkcjonowania samorządu. Kolejną osobą, która zabrała głos był Przewodniczący Rady Dzielnicy Bielany Robert Wróbel. Jego wystąpienie zakończyło się wręczeniem okolicznościowych medali.

Ostatnim zabierającym głos podczas uroczystej sesji był Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Po jego wystąpieniu nastąpiło zamknięcie uroczystej sesji.

Na zakończenie sesji odbył się koncert Chopinowski w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej II stopnia Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.

Z okazji 20-lecia dzielnicy Bielany została przygotowana galeria fotografii w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Zwyczajni-Niezwyczajni na Bielanach”. Na 20 fotografiach przedstawiono 20 osób związanych z Bielanami. Spotykamy te osoby w codziennym życiu, ale rzadko kiedy mamy okazję poznać je bliżej. To ludzie nadają koloryt miejscom, współtworzą ich historię oraz oddają ducha przemian. Zaprezentowano dwadzieścia Zwyczajnych-Niezwyczajnych osób, z których każda opowiedziała czym dla niej są Bielany i co jest w nich szczególnego. Wśród tych osób znalazło się troje policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V: st. post. Kamila Kapłoniak, sierż. szt. Krzysztof Jaskulski i sierż. Krzysztof Śpiewankiewicz.

st. post. Kamila Kapłoniak
„Swoje życie zawodowe i pasję jaką jest praca w Policji postanowiłam poświęcić dzielnicy Bielany. Bielany to mój drugi dom.”

sierż. szt. Krzysztof Jaskulski
„Bielanom poświęciłem ostatnich 13 lat. Bielany to zielona dzielnica Warszawy.”

sierż. Krzysztof Śpiewankiewicz
„Z Bielanami jestem związany zarówno prywatnie jak i zawodowo, aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym dzielnicy. Bielany to jedno z ważniejszych miejsc w moim życiu.”

(KSP / gm)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja