Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielki Finał teleturnieju o bezpieczeństwie na drodze - MOTOKLASA

Data publikacji 21.06.2014

MOTOKLASA - to teleturniej organizowany od kilkunastu lat, a poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dedykowany jest uczniom szkół z całego województwa dolnośląskiego. Autorami i organizatorami przedsięwzięcia są TVP S.A. Oddział we Wrocławiu i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty i Pogotowiem Ratunkowym we Wrocławiu.

Forma teleturnieju jest wciąż aktualizowana i dostosowywana do nowoczesnych form przekazu medialnego. Współpracujący z TVP policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu opracowują konkurencje, z którymi zmagają się uczestnicy teleturnieju, współtworzą również scenariusze do poszczególnych odcinków i Wielkiego Finału oraz udzielają pomocy technicznej podczas realizacji przedsięwzięcia.

Celem teleturnieju jest propagowanie w ciekawej formie wśród młodzieży wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy. W ciągu roku szkolnego, raz w miesiącu w siedzibie telewizji odbywają się teleturnieje, w których uczestniczą przedstawiciele 4 szkół z województwa dolnośląskiego. Każdą szkołę reprezentuje 1 uczeń, którego z widowni wspiera reprezentacja szkoły.

Pod koniec roku szkolnego – w czerwcu odbywa się Wielki Finał MOTOKLASY realizowany w plenerze. I tak, w ubiegłym roku finał odbył się na legnickim Rynku, a w tym roku koło Iglicy przy Hali Stulecia we Wrocławiu. W finale uczestniczy 8 zawodników – zwycięzców poszczególnych „odcinków miesiąca”.

Podczas tegorocznego finału we Wrocławiu, uczniowie sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rywalizując m.in. w takich konkurencjach jak:

- pytania z zakresu wiedzy teoretycznej,

- rozwiązywanie sytuacji na skrzyżowaniu,

- rozpoznawania znaków drogowych,

- zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy,

- rowerowy tor przeszkód.

Ostatecznie po kilkugodzinnej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Szymon Patynowski z Gimnazjum nr 23 we Wrocławiu, wyprzedzając w punktacji Jakuba Wcisło z Gimnazjum w Prusicach, który zajął miejsce drugie. Na trzeciej pozycji uklasyfikował się Kacper Stuglik z Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim.

Teleturniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży a publiczność, którą w większości tworzyli uczniowie szkół gimnazjalnych, żywiołowo dopingowała swoje koleżanki i kolegów.

Wszystkim Finalistom oraz Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 17.75 MB)

Powrót na górę strony